Wiercenie w betonie

Wiercenie w betonie metodą diamentową

 

Oferujemy usługę wiercenia w betonie i żelbecie. Przy wykonywaniu różnego rodzaju odwiertów i przewiertów stosujemy techniki diamentowe - diamentowe wiercenie betonu. Ponieważ beton charakteryzuje się dużą twardością i gęstością, to wiercenie w betonie nie jest sprawą prostą. Najwyższej jakości maszyny i urządzenia pozwalają nam na wykonywanie precyzyjnych odwiertów o różnych średnicach i długościach. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać odwierty w takich materiałach jak beton, beton zbrojony (żelbetonie, żelbecie), cegła, kamień czy granit.

Technika diamentowa pozwala na precyzyjne wiercenie w betonie oraz innych twardych i opornych na wiercenie materiałach. W praktyce z wykorzystaniem technik diamentowych wykonujemy przede wszystkim odwierty i przewierty pod instalacje elektryczne, gazowe, hydrauliczne, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Wiercenie otworów w betonie wykorzystywane jest podczas budowy budynków, mostów, wiaduktów czy różnego rodzaju konstrukcji żelbetowych.

Wiercenie diamentowe to nowoczesna technika, która pozwala na bezpieczne i bezudarowe wiercenie w betonie, bez obawy o pęknięcia czy uszkodzenia konstrukcji i bez emitowania nadmiernego hałasu. Ponadto technika diamentowego pozwala też na obniżenie kosztów chociażby poprzez skrócenie czasu realizacji zlecenia. Specjalistyczne wiertła wykorzystywane w technice wiercenia diamentowego pozwalają na uzyskanie bardzo precyzyjnych otworów. Dokładność jest tutaj zdecydowanie większa niż w przypadku wierteł klasycznych.

Podsumowując wiercenie betonu techniką diamentową to przede wszystkim gładkie krawędzie, dokładne wymiary otworów i brak wibracji. Powstałe w ten sposób otwory nie wymagają dodatkowej obróbki, co ogranicza koszty i skraca czas niezbędny do zrealizowania zlecenia. Wiercenie diamentowe przebiega bezudarowo, co pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia konstrukcji.